Jste zde: HlavníO NÁSDospěláciVedení, hospodáři, kuchyně.....atd. 2012

Vedení, hospodáři, kuchyně.....atd. 2012


Jenda Piknik SUCHÝ

1981, na tábor začal jezdit v dětském věku, v r. 1994, takže postupně prošel postem táborníka, praktikanta, oddíláka, metodika a hlavase. V r. 2001 získal také Žlutou stuhu a patří mezi několik málo lidí, kteří získali Černou stuhu už ve věku praktikantském. V táborovém životě vyniká zaujetím pro hru, hýří nápady a důvtipem a zdá se, že není nic, co by mu pro tábor bylo zatěžko udělat. Právem se může pyšnit v minulosti získanými tituly „Nejlepší táborník“, „Nejlepší praktikant“ a „Nejlepší oddílák“. Spolupracoval již na celotáborové hře Egypt (2000), je autorem autorem hry Velké záhady minulosti (2001), Husité (2002), Pán prstenů (2003) a spoluautorem her Legenda o králi Artušovi(2004) a Hvězdná brána(2005). Od roku 2003 zastával funkci hlavního vedoucího, kterou s několika přestávkami zastává dodnes.


 

Zuzka ŠTICHOVÁ

1968, učitelka. Na tábor jezdí od r. 1989,nositelka Žluté stuhy od r. 1994. Byla oddílákem, metodikem, hlavasem a zástupcem hlavase. Vytvořila celotáborovky Tajemství středověku (1993), Hry bez hranic (1995), spolupracovala na hrách Vikingové (1992), Odysseovi cesty (1994) a Pravěk (1996).
Stará se o propagační a herní materiály, kreslí, píše šifry, vyrábí tajné a starobylé dokumenty, táborové zápisníky, rekvizity, pamětní a upomínkové předměty a odměny. Kromě toho hraje na kytaru a zpívá a za tábor by dala duši.


 

Zbyněk SUCHÝ

1956, elektrikář. Jezdí  s námi od r.1997, kdy  pod  vlivem svého syna Jana, zasloužilého  táborníka, neodolal volání přírody.Od r. 98 je nositelem Žluté stuhy. V minulých letech se úspěšně ujímal náročných funkcí  vedoucího technického zabezpečení tábora, hospodáře, ale i hlavase. Ceníme si jeho šikovných rukou, které se v tom nejlepším slova  smyslu podepsaly na všech současných táborových stavbách, ale i technického důmyslu, smyslu pro spravedlivé a přímé jednání a hlavně přirozené autority.


 

Míla SUCHÁ

1957, řečená teta Hero, jezdí s námi od roku 1997. Už toho roku se usídlila v táborové kuchyni a vládne tam pevnou rukou až do dnešní doby. Také se stará o naše penízky. Sčítá a odčítá kolik jsme utratili a tak. Kuchařka a účetní dvě profese, ve kterých je takřka nepostradatelná. Nositelkou žluté stuhy od roku 2008.


 

Tereza VÁŇOVÁ

1984, absolventka zdravotní školy a VŠ, si z dětství prožité na našem táboře (jezdí od r. 1992) přinesla přezdívku ČUTORA, která jí sluší dodnes, ale pomalu se ujímá přezdívka nová BMV - báječná(brutální) metodik Váňová či Margotka. Byla dobrou praktikantkou, pomocnou zdravotnicí, vedoucí oddílu naší táborové drobotiny, tj. dětí do 9 let a neméně dobrou oddílovou vedoucí. Od roku 2007 plní funkci metodika. Tereza je výborná kámoška, sportovkyně (První liga házené) a tábornice, hraje na kytaru, zpívá a nikdy nikoho nezradí. V roce 2007 získala žlutou stuhu.


 

Nika Veronika ŠEBKOVÁ


 1992, studentka vysoké školy, jezdila s námi již jako malá holčina,1999-2001, pak si dala pár let pauzu a  v roce 2007 – 2008 se vrátila do našich řad. Zapálená do hry, táborového života a do všeho, co k tomu patří, zapadla výborně do naší táborové party. Od roku 2010 s námi jezdí jako oddílová vedoucí. V roce 2012 zahájila svou metodickou kariéru, pomáhala Terce s realizací hry Marco Polo, prostřední týden byl plně v její režii. 


 

 

Lukáš LORENC

1987, v roce 2006 s námi jel úplně poprvé a hned jako oddílák. Se svou dobrou povahou mu nedělalo problém zapadnout a vše rychle okoukat. Velice rychle si získal autoritu u dětí, ani s ostatními oddíláky si nezadal. Brzy budil dojem, že na tábor jezdí odjakživa. Jsme rádi, že jeho nadšení vydrželo a věříme, že s námi bude jezdit i příští roky. Jeho pomoc na stavění je velkým přínosem. Pracovní povinnosti mu sice od roku 2010 nedovolují jezdit na celý tábor, ale tak jsme velice rádi, když část dovolené věnuje táboru a jede jako člen hospodářského zabezpečení


 

Jitka VŠETÍČKOVÁ

1969, učitelka, nositelka Žluté stuhy od r. 1991, se dříve jmenovala Lopatková a patří tedy do jednoho z několika táborových rodinných klanů. Na táboře byla jako táborník, praktikantka, oddílák i hlavas. Stvořila celotáborovku Vikingové (1992)  a spolupracovala na hře Tajemství středověku (1993). Po svých rodičích zdědila pečlivost, obětavost i smysl pro humor. Vrací se na tábor po osmileté mateřské přestávce a je v duchu rodinné tradice další zdravotnicí.


 

Petr STANĚK řečený GLOBUS

1984, absolvent SPŠE. Jezdí s malou přestávkou od roku 1997.V r. 2002  získal černou stuhu a dospělácký šátek.Byl na táboře jako nepostradatelný praktikant metodika,proslulý svou věčně dobrou náladou,nápady a zaujetím pro hru. V roce 2004 dělal metodika - Rytíři kulatého stolu. Nyní z důvodu pracovního vytížení nemůže již jezdit na celý tábor, ale když na tábor přijede, vždy přiloží ruku k dílu. A? již ke hře či technickému zabezpečení tábora. Od roku 2007 nám jezdí na první týden tábora předvádět své výtečné kuchařské umění. Od roku 2008 nositelem Žluté stuhy.


 

Vojta LIŠKA řečený Fox

1983, absolvent VŠ to má spolu se svými sourozenci Hankou a Vaškem na tábor blízko, bydlí totiž u Plzně. Už jako praktikant získal Černou stuhu. Na táboře má pověst neúnavného pracanta, výborného tahouna oddílu, ale taky lamače dívčích srdcí. V minulosti prokázal, že má nejen bystrý rozum, silné svaly, pevnou vůli, ale i velmi tvrdou hlavu.V r.2003 se stal oddílovým vedoucím. V roce 2008 povýšil do vedení, jako zástupce hlavního vedoucího a druhý metodik. Získal Žlutou stuhu. V součastné době nám jezdí pomáhat na tábor nejenom manuálně.


Hanka LIŠKOVÁ

1986, studentka VŠ je chytré děvče s dobrým srdcem. Ne nadarmo je nositelkou titulu „Nejlepší táborník 2000“. Pro svůj oddíl byla schopná a ochotná hodně udělat a my doufáme, že své zkušenosti a vědomosti bude úspěšně předávat i nadále. Jejím koníčkem je historický šerm. Nyní se už na tábor jezdí podívat jen  na týden, ale ochotně vždy pomůže s přípravou her pro děti a vším co je potřeba.


 

Milan VOBECKÝ řečený JUMBO

1973, nikdo na táboře mu neřekne jinak než JUMBO, na tábor jezdí nejdéle z naší táborové party, již od roku 1982. Je nositelem Žluté stuhy od r. 1999. Začínal v dětském věku, pokračoval jako praktikant a nakonec si vyzkoušel i funkci oddílového vedoucího. V současné době mu práce nedovoluje být na táboře po celou dobu jeho trvání, ale jakmile má chvilku čas, přijede se na nás podívat a zpříjemní nám chvíle veselými historkami a hlavně hrou na kytaru, se kterou dokáže zázraky.


 

Lucie KRÁLÍČKOVÁ

1988, poprvé s námi jela na tábor v roce 1996, a tak hned zažila to nejhorší, protože ošklivější počasí než ten rok nepamatuji, snad jen tři dny nepršelo. Přesto vydržela. Vyhrála nejlepšího táborníka.O tento titul těsně bojovala snad každý rok. V roce 2004 jela poprvé jako praktikantka k velkým oddílům přes funkci oddíláka to dotáhla až na funkci metodika. Hraje závodně fotbal za Slavii a ani hra na kytaru ji není cizí.


 

Maruška Křížová

1989, absolventka průmyslové školy oděvní. Stejně jako Lucka Kralíčková a její bratr Fanda s námi poprvé jela v roce 1996 na Pravěk. I přes velkou nepřízeň počasí s námi vydržela. Vždy se účastnila boje o nejlepšího táborníka, ale dosáhla „jen“ na druhé místo. V roce 2005 jela poprvé jako praktikantka. Z důvodu pracovního nasazení nám nyní jezdí na týden pomáhat do táborové kuchyně.


 

Katka PÁTKOVÁ

1974, poprvé se na tábor přijela podívat v roce 2004 na jeden víkend, pozval ji kamarád Jumbo. Na táboře se jí zalíbilo. Řady našich táborníků rozšířily i její dvě malé děti. Které s námi již sice jezdily jako malé, ale ještě neoficiálně mimo oddíly, ale v roce 2012 s námi již jeli na celé tři týdny regulérně k oddílům.


 

 

Aktualizováno 27. 2. 2013 20:14

Go to top